Közös szentségimádás

Megmozdul az ország és megmozdult plébániánk is. Szerte a Kárpát-medencéből több mint 28.000-en vetek részt a szombati (november 25.) szentségimádáson, ami Krisztus Király főünnepének előestéjén volt 17 és 18 óra között. A kezdeményezés messze túlnőtte az eredetileg tervezett földrajzi határokat. Vancouvertől Tokyoig, Koppenhágától Bari-ig több, mint 870 helyszínen végztünk szentségimádást. Plébániánkon 170 testvérünk  vett részt a szertartáson, ami a közösségek szervezésében zajlott. A zenei szolgálatot a Szent Gellért Énekkar adta. A Bibliaóra Közössége, a Családos Közösség és az Anyák Klubja imádságai tettét mély lelki élménnyé az estét.

Az Oltáriszentség kihelyezése után Alajos atya bevezető szavaiban ismertette az embléma jelképeit, majd a közösségek imádságai következtek, amelyeket ismert népénekek, gitáros és taize-i dalok kereteztek. Az est zárásaként elénekeltük a Győzelemről énekeljen… kezdetű éneket, amely az 1938-ban Budapesten tartott 34. Eucharisztikus világkongresszus himnusza volt.

Pulai Zsolt

Vélemény, hozzászólás?