Nagyböjt

Hamvazószerda

Hamvazószerda szigorú böjti nap: e napon a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni. A betöltött 14. évtől pedig nem szabad húseledelt fogyasztani. Hamvazkodási lehetőség jövő vasárnap is lesz a szentmisék után.

Böjti fegyelem

Szigorú böjt van hamvazószerdán és nagypénteken. E két napon a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni. A betöltött 14. évtől pedig nem szabad húseledelt fogyasztani.

A nagyböjt péntekjein a betöltött 14. évtől kötelező a hústól való megtartóztatás.

Keresztút

Nagyböjt péntekjein du. 5-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. A szentmise a keresztút után kezdődik. Első alkalom: február 16.

Húsvéti szentáldozás

Az Egyházi Törvénykönyv 920. kánonja szerint minden megkeresztelt hívő köteles évente legalább egyszer – lehetőleg húsvéti időben, hamvazószerda és Szentháromság vasárnapja között – szentáldozáshoz járulni.

Vélemény, hozzászólás?