Bűnbocsánat

Jézus Krisztus által rendelt szentség a keresztség után elkövetett bűnök eltörlésére. A bűnbánat szentsége a bűnbánó bűnös három cselekedetéből és a pap föloldozásából szövődik. A bűnbánó cselekedetei: bánat, gyónás, vagyis a bűnök föltárása a pap előtt, az elhatározás a jóvátételre és a jóvátétel elvégzése. Aki el akarja nyerni a kiengesztelődést Istennel és az Egyházzal, minden súlyos bűnét meg kell vallania a pap előtt, melyeket még nem gyónt meg, s melyekre gondos lelkiismeretvizsgálat után emlékszik. A bocsánatos bűnök meggyónása nem kötelező, de az Egyház által nagyon ajánlott.

Gyóntatás a Szent Gellért Plébánián:

• Hétfőn, csütörtökön és pénteken az esti mise alatt
  • Szombaton az esti mise alatt
  • Vasárnap a 9, 11 és eset 6 órás mise alatt.

Kérjük, a mise kezdetekor legyen a gyóntató helyiség közelében. Az atyák elfoglaltsága miatt elképzelhető, hogy a gyóntatás elmarad.

Lelki tükör