Házasság

A házassági szövetséget, mellyel egy férfi és egy nő az élet és a szeretet bensőséges közösségét alkotja egymással, a Teremtő alapította és saját törvényekkel látta el. Természete szerint a házastársak javára és a gyermek nemzésére és nevelésére van rendelve. A házasság szentsége Krisztus és az Egyház egységét jelzi.

Gyakorlati tudnivalók:

A házasság szentségének felvételére legalább három hónappal a tervezett esküvő előtt be kell jelentkezni a plébánián. Ha nem plébániánkhoz tartoznak, be kell szerezni a keresztlevelet arról a plébániáról, ahol a jegyest vagy jegyeseket keresztelték. Az esküvő előtt a házasulandóknak jegyesoktatáson kell részt venni.

Kérjük, rendkívüli helyzetben (Pl.: egyik házasulandó külföldi) minél hamarabb jelentkezzenek.

Az orgonás esküvő stóladíja: 30.000 Ft