Keresztség

A szent keresztség az egész keresztény élet alapja, a lelki élet ajtaja és kapu a többi szentségekhez. A keresztség által megszabadulunk a bűntől, és mint Isten fiai születtünk újjá, részévé váltunk az Egyháznak, az Egyház küldetésének.

Gyakorlati tudnivalók:

• 0-7 éves korig: gyermekkeresztelő, a szülők kérésére történik. A keresztelő előtt legalább egy hónappal kell jelentkezni.
  • 8-14 éves korig: szülői engedély szükséges, a gyermeknek 2 éves hittanon kell részt venni a keresztelő előtt. Ekkor történik az elsőáldozás is.
  • 15-18 éves korig: Felnőtt keresztelő, 2 éves hittanon kell részt venni a keresztelő előtt. Ekkor történik az elsőáldozás is.
  • 18 éves kor felett: A keresztelkedésre való felkészítés katekumenátusban történik. A hittanórák megtalálhatók honlapunkon.

Keresztelésre jelentkezéshez keresztelési adatlap-ot kell leadni a plébánián, ahol a keresztelendő fel kívánja venni a szentséget.