72 óra a plébánián

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg a 72 óra kompromisszum nélkül önkéntes akciót. Ennek keretében főegyházmegyénkben több plébánián is végeztek fiatalok takarítási, kertrendezési, festési munkákat. A Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola 6.b osztályos tanulói Pappné Opre Mónika osztályfőnök vezetésével a Kelenföldi Szent Gellért-plébánián jártak, ahol padokat festettek át.

Tóth János Csaba

További képe itt vannak.

A 72 óra kompromisszum nélkül egy szociális önkéntes akció, amelyet a három történelmi keresztény egyház szervez. Az akció Magyarország fiatalságát hívja közös összefogásra, hogy együtt tegyünk másokért, környezetünkért. Országszerte fiatalok kisebb-nagyobb csoportjai három napon, azaz 72 órán keresztül teljesítenek közhasznú feladatokat: intézmények, játszóterek felújítása, erdőtakarítás, szociális segítségnyújtás, kulturális műsorok szervezése különböző közösségeknek (fogyatékkal élők, idősek stb.).

Vélemény, hozzászólás?