Börzsönyi alma-vásár

2018. október 27-én 11:00-12:00 almavásár lesz a Szent Gellért Plébánián. (Péntek 8 óráig kell leadni a rendeléseket!) Rendelni 2018. október 26. (péntek) 8 óráig kell, de aki teheti, minél hamarabb adja le rendelését, hogy a termelő számára tervezhetővé váljon a gyümölcs-zöldség betakarítása, ill. a szállítás szervezése.

A Börzsöny nem csak bogyós gyümölcsök termesztésében jelentős, hanem számtalan almáskert is rejtőzik a Börzsöny lábainál. Itt található Boksay András gazdasága is, 1 hektárnyi területen.
Ennek terméséből lehet rendelni, 20 kg-os kiszerelésben Jonica, Golden, Jonagored és Idared almát illetve ezeket vegyesen 3800 Ft/ 20 kg-os áron.

Az almák eltarthatóságát jelentősen meghatározza a méretük; a kisebb almák hónapokat is kibírnak, a közepesen nagyok heteket, s a legnagyobbakat fogyasszuk el legelőször, a termelő tanácsa szerint.  A termelő kéri, hogy mindenképpen hozzon magával rekeszt/dobozt/kosarakat, amiben hazavisz az almát!

Rendelés leadása

Szólj másoknak és vedd együtt velük!

Bővebben a közösségi vásárlásról.

A VeddEgyütt közösségi vásárok hátteréről a Ferences Alapítvány készített interjút, mely ITT olvasható.

Vélemény, hozzászólás?