Temlomszentelés

November 20-án (kedden) lesz templomunk felszentelésének 13. évfordulója. A templomszentelés napjának megünneplése hitvallás, templomunk iránti szeretetünk, a közösségi tudat kifejeződés Szeretettel várjuk a Testvéreket az este 5-kor kezdődő szentmisére!

A templomszentelés eredeti ünnepét (a jeruzsálemi templom felszentelése) a fény ünnepének is nevezték.

Templomunkban az igazi fény Krisztus, a világ világossága, aki lakást vesz templomunkban. Jelen van az Eucharisztiában: a szentmisében élő valóság az ő egyszeri, végtelen értékű keresztáldozata. Testét és Vérét vehetjük magunkhoz a szentáldozásban. Így bennünk is otthonra talál, és kiárasztja ránk szentháromságos életének gazdagságát.

Szent Igéje pedig biztos támpont a mindennapok homályában.

Erdő Péter a vasárnapi evangéliumhoz, Krisztus Király ünnepének evangéliumához (Mt 25,31–46) kapcsolódó szentbeszédében hangsúlyozta, hogy Krisztus tudatos döntésink alapján ítél majd meg minket:  az arra rászorulók, az elesettek nagylelkű támogatását várja követőitől és azt, hogy ezeket a tetteket önzetlenül, Jézusért tegyék.

Az eseményről így írt a Magyar Kurír.

Itt pedig 3 fotó található.

Fotó: Fehér János

Vélemény, hozzászólás?