Ajándékgyűjtés

A korábbi évekhez hasonlóan plébániánk is csatlakozott a hagyományos, határon túli magyar gyermekotthonok, iskolák és óvodák  javára szervezett karácsonyi ajándékgyűjtéshez, hogy segítségünkkel még több külhoni magyar gyerek karácsonyát tehetjük még szebbé.

A gyűjtés november 18-tól december 9-ig tart. Idén tartós élelmiszert, tartós édességet, tisztálkodási eszközöket és tisztálkodószereket, magyar nyelvű CD-ket és DVD-ket, magyar nyelvű könyveket és mesekönyveket gyűjtünk. (Ruhát, játékot nem!)

Az adományokat ide juttatják el a szervezők:

  • Erdély: Böjte Csaba Gálospetri Szentháromság Gyermekotthona és Székelyhídi Napköziotthon, észak-partiumi magyar iskolák és óvodák Szilágycsehtől Nagykárolyig;
  • Kárpátalja: ráti gyermekotthon és munkácsi magyar közösségek;
  • Kelet-Felvidék: ukrán határ közeli szórvány- és peremközösségek: Deregnyőtől Szomotorig;
  • Délvidék: Lurkó Házak három gyermekotthona (Hajdújárás, Kutaspuszta, Óbecse).

 2017-es gyűjtésről szól beszámoló itt olvasható.

Vélemény, hozzászólás?