Karácsonyi oratórium

December 15-én (szombaton) 19 órakor a Karácsonyi oratórium I-III kantátája csendül fel a Szent Gellért-templomban. J. S. Bach művét az Ars Nova Sacra énekegyüttes adja elő. Vezényel: Cser Miklós

Jelezze facebook eseményünk, ha eljön. Hívja meg ismerőseit is.

https://www.facebook.com/events/2165254123730553/

A kórus történetének kezdeteihez a 80-as évekig kell visszatekintenünk, amikor a kórus két alapítója, Répássy Dénes és Gábor egy kis csapat énekessel bemutatta az akkor Magyarországon még alig ismert Guillaume de Machaut teljes Notre Dame-i miséjét. Lényegében ez az együttes állt össze ismét 2005 őszén, hogy újra előadja a művet. Felvették az Ars Nova Sacra Énekegyüttes nevet, amely Machaut-ra utal: ars novának nevezik ugyanis azt a 14. századi zenei irányzatot, amelynek ő volt az egyik legjelentősebb mestere. A megközelítés pedig, amely a méltatlanul feledésbe merült, vagy alig ismert művek minőségi előadását célozta, azóta is az együttes sajátja, és sok tapasztalt kórusénekest, vagy éppen énekművészt terelt e közösségbe.

Vélemény, hozzászólás?