Hétvégi események

Szombaton Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén az este 6-kor kezdődő szentmise keretében gyertyaszentelést és körmenetet tartunk. Akik szeretnének gyertyát megáldatni, kérjük, hogy erre az alkalomra hozzanak magukkal.

Az Úr Jézus bemutatásának Jeruzsálemben már a IV. században ünnepe volt. Aetheria elbeszélése szerint 385. február 14-én ünnepi körmenetet tartottak. Mivel karácsonyt január 6-án ülték, a 40. nap február 14-e volt. Amikor karácsony december 25-re került, dátuma február 2. lett. Róma a VII. században fogadta el az ünnepet a Simeon és a Kisded Jézus találkozására utaló Hüpapante (találkozás) néven. Tovább >>

Pénteken 21.00 – 22.00-ig közösségek szentségimádása az Édesanyák Imakörének vezetésével.

Vasárnap Szent Balázs ünnepén a szentmisék után balázs-áldás. A 11 órai szentmise keretében a Carmine Celebrat Farkas Ferenc Szent Margit miséjét, valamint Kodály Zoltán fiatalkori Ave Maria-ját énekli. Vezényel: Zimányi István.

Címlapkép: Aert de Gelder: Simeon dícsérete

Vélemény, hozzászólás?