Látlelet egy kórházról

Április 9-én kedden 18:00 órától a Karolina Egyesület szervezésében Kinyó Ferenczy Tamás “Látlelet egy kórházról Tétényi – 1956” című 51 perces dokumentumfilmjét vetítjük le a K41-ben (Karolina út 41 sz.) a rendező-operatőr és néhány filmbeli szereplő jelenlétében. A szervezők várják a fiatalabb korosztályt is, hogy ezen a filmen keresztül is megismerhessék az 1956-os forradalom önzetlen, szeretetteljes lelkületét, légkörét. A film után beszélgetés a rendező operatőrrel és a szereplőkkel.

Mesterien rögzített, korabeli filmfelvételek kíséretében mutatja be Kinyó Ferenczy Tamás 51 perces dokumentumfilmje egy budapesti kórház, a Tétényi út 12-16. szám alatt ma Szent Imre Egyetemi Oktatókórház néven ismert gyógyintézet 1956-os történetét. A Látlelet egy kórházról – Tétényi – 1956 című, megrendítően lírai, egyszersmind dermesztően drámai produkciót, amely a forradalom áldozatait és minden áldozatra kész segítőit is hitelesen idézi meg, első ízben október 19-én, az eredeti helyszínen, azaz a nevezetes újbudai kórház, zártkörű rendezvényén vetítik. Hogy országnyi nézősereg mikor láthatja ezt a kiváló l(L)átleletet, nem tudom. Ám azt igen, hogy mindaz, amiről benne szó esik – segítőkészség, önzetlenség, irgalom, gyengédség, figyelem, lemondás – mindnyájunkra tartozik.

Csatlakozzon hozzánk a facebookon, és/vagy ossza meg ismerőseivel:
https://www.facebook.com/events/2494110500727908/

Vélemény, hozzászólás?