Az Isteni Irgalmasság

Ezt az ünnepet Szent II. János Pál pápa 2000-ben Szent Fausztina nővér közlései alapján hirdette meg. Az Apostoli Penitenciária 2002. június 29-én kelt dekrétuma szerint teljes búcsú nyerhető ezen a napon a szokásos feltételek mellett.

A pápa által kihirdetett ünnep “húsvét után az első vasárnap”, azaz húsvét második vasárnapjára esik. Az ünnepet kilenced előzi meg, melynek során nagypéntektől kezdve kilenc napon keresztül imádkozzák az Isteni irgalmasság rózsafüzérét. A kilenced imáiban a hívők irgalmat kérnek maguknak és az egész világnak. Leginkább a megtérés kegyelmét és békés halált. Az imával az irgalmasság cselekedetét gyakorolják a hívők. Fausztina naplójában ez áll: “Azt kívánom, hogy e kilenc napon keresztül vezesd irgalmam forrásához a lelkeket, hogy erőt, enyhülést és mindenféle kegyelmet merítsenek belőle, amire szükségük van az élet küzdelmeihez, főleg a halál óráján.” Tovább a naplóban: “Jézus azt kívánja tőlem, hogy az Irgalmasság ünnepe előtt mondjak el egy kilencedet, melyet ma kell elkezdenem az egész világ megtéréséért és Isten irgalmának felismeréséért.”

Vélemény, hozzászólás?