Felajánló ima

Szűz Mária, égi Édesanyánk!

Hozzád jövünk a mai napon, mert Te vagy a Béke Királynője. Ma, amikor annyi viszály és békétlenség van az emberek szívében, amikor a nemzetek vezetői szolgálat helyett hatalomra vágynak, kérünk, légy közbenjárónk Fiadnál, hogy az Ő békéje uralkodjon a szívünkben.

A megosztott, keresztény gyökereit már alig ismerő Európáért könyörgünk, hogy felismerje Krisztus arcát és a nemzetek testvérként forduljanak egymáshoz, ne pedig a vetélytársat lássák szomszédaikban. Fűzd őket szereteted által még szorosabb egységbe, hogy a történelem sebeire együtt találják meg Istennél a gyógyulást.

Légy Édesanyja a nemzetek valamennyi gyermekének, vidd el szívünk fohászait szent Fiad elé. Fogadd el felajánló imánkat Európa országaiért, hogy békesség lakjon a lelkünkben. Imádkozunk ezeknek az országoknak a vezetőiért is, hogy helyes döntésekkel és tiszta szívvel irányítsák népük sorsát.

Szűz Mária, Béke Királynője, könyörögj érettünk!

Címlapkép: A Szűzanya 1859-es szobra a strasbourgi székesegyházban