Augusztus 15.

Csütörtökön Nagyboldogasszony ünnepe, parancsolt ünnep. Ünnepi miserend: 9.00; 11.00 és 18.00.

Ezen a napon 19 órakor a Budavári Nagyboldogasszony (ismertebb nevén Mátyás) templom búcsúnapjára szeretettel várja a kedves testvéreket Süllei László plébános úr.

E hónap 15-én Nagyboldogasszony. Az ünnepet XII. Piusz pápa 1950-ben hirdette ki, amely az Egyháznak azt a hitét, meggyőződését vallja, miszerint a mi Urunk, Jézus Krisztus az ő édesanyját, a Boldogságos Szent Szüzet, Máriát földi pályafutásának befejeztével testestül-lelkestül felvette maga mellé a mennybe. Az Esztergomi Prímási Bazilika – felszentelését (1856) szintén e hónap 31-én ünnepeljük – oltárképe a Mennybe fölvett Szűzanyát ábrázolja. A képet Michelangelo Grigoletti velencei művész készítette. Ő Tiziano Frariban lévő festményét, a Mária mennybevitelét nagyította fel. A festmény 1856-ban készült el, és a világ legnagyobb, egyetlen vászonra festett oltárképe, melynek méretei: 13,5 x 6,6 méter.