Hangverseny

November 12-án kedden 18.00-kor tartja a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola liturgikus bérleti sorozat I. hangversenyét a Szent Gellért-templomban.

A hangversenyen Sztán Istvánra, az iskola korábbi igazgatójára emlékeznek.

Műsor:

J. Haydn: Korál
Előadják: Romasz Jácint, Svajka Lázár, Erdősi Máté – trombita
Felkészítő tanár: Monoki Attila
Pusztán Fanni, Haga Réka, Nagy Sándor – trombita
Felkészítő tanár: Ifj. Sztán István

J. S. Bach: Ária a 208-as kantátából
J. J. Mauret: Rondó
Előadják: Sallai D. Barna, Horeczky Balázs– trombita, Bereczky Bence Gergő – kürt, Dogi Henrik – harsona, Ocskai Miklós – tuba,
Felkészítő tanár: Kovács Kálmán

Edward Grieg: 2 elégikus melódia op.34. (1. Szívfájdalom, 2. Az utolsó tavasz)
Előadja a szakgimnáziumi vonószenekar, Vezényel: Ludmány Emil

T. Susato: Reneszánsz táncok I., II., VI. tétel
J. S. Bach: Choral Előadják: Huszti Boldizsár, Springs Botond, Sallai D. Barna, Horeczky Balázs – trombita, Wadi Shahin Ákos, Bereczky Bence Gergő – kürt, Ruzsányi István, Dogi Henrik, Nok Roland – harsona, Vida Mátyás, Hegyi Máté – tuba, Körényi Péter, Ligeti Kadosa – ütőhangszerek
Felkészítő tanár: Bálint Rezső

Kodály Zoltán: Esti dal
Előadja: Weiner Vegyeskar, Vezényel: Balassa Ildikó

Sztán István (1946-2019) trombitaművész, a Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola egykori tanára és igazgatója nevéhez fűződik az iskola fúvószenekarának megalapítása. Társszerzője volt a zeneiskolák hivatalos tananyagának, a trombitaiskolának, valamint neki köszönhetjük az alapfokú trombitaoktatás tantervének egykori összeállítását is. (papageno.hu)