Carmine Celebrat Kórus

A közösség tagjai: énekesek, zenészek

A Carmine Celebrat Kórus neve annyit jelent: dalban dicsőítve. Kodály Zoltán zenéje, hite, tudása, pedagógusi munkája, népéhez való hűsége előtt meghajolt a világ. S hazájának is prófétája lett. Ő írta: “Van a léleknek egy olyan tartománya, amelyet csak a zene tud kifejezni, semmi más.”

Tudsz egy kicsit kottát olvasni? Téged is várunk közösségünkbe, szeptember 4-étől minden hétfőn és csütörtökön 6 órától f9-ig egy beszélgetős teaszünettel az altemplomban lévő Boldog Özséb teremben énekelünk.

Küldjük Neked Kodály egy másik üzenetét: “Lehet élni zene nélkül. A sivatagon át is vezet út. De mi, akik azon fáradozunk, hogy mindenki kezébe kapja a jó zene kulcsát, s vele a rossz zene elleni talizmánját, azt akarjuk, senki ne úgy járja végig élete útját, mintha sivatagon menne át, hanem virágos kerteken.”

Összejövetelek időpontja és helye: minden hétfőn és csütörtökön 6-tól f9-ig a Boldog Özséb (altemplomi) teremben.

A kórus vezetője: Zimányi István karnagy

Bővebben >>